E-papierosy, liquidy, baterie, akcesoria

Wpisy

 • poniedziałek, 13 maja 2013
  • Wpis bez tytułu

   Nie jest absolutnie obojętnym, jakie baterie do e-papierosów nabędziemy, wobec czego dobrze jest przypatrzeć się im bliżej, tym bardziej że wybór wśród takowych jest obecnie niesłychanie duży. Na co natomiast zerknąć najpierw? Pisać można by tu dość długo, ale do głównych własności tychże należy niewątpliwie ich rodzaj (taki jak na przykład baterie manualne), pojemność (określana w mAh), długość (liczona w mm), napięcie i możność jego stabilizacji, czas wyciągania, wdrożone doń osłony przeciw zwarciom czy czas reklamacji. To natomiast nie finisz, ponieważ baterie do e-papierosów powinny się też znamionować specjalistyczną blokadą, sygnalizatorem poziomu uzupełnienia (do czego zwykle stosowane są kolorowe podświetlenia, symbolizujące kolejno przedziały do dziesięciu procent, do czterdziestu procent i do stu procent posiadanej mocy), a także wszystkimi tymi rozwiązaniami technologicznymi, które przełożą się na wygodniejszą obsługę całego zestawu.

   Niemniej, gdy planujemy zakup elektronicznego papierosa, nie jedynie baterie do e-papierosów są oprzyrządowaniem, na którego właściwości trzeba dogłębnie spojrzeć. Ba, to dopiero początek, ponieważ każdy interesant musi również zapoznać się z kartridżem (czyli zasobnikiem na płyn, który umożliwia jego uzupełnianie) i atomizerem (czyli częścią do zagrzania owego płynu i zamiany go na dym) w jednych modelach, z kartomizerem (czyli elementem łączącym w sobie dwa przed chwilą przytoczone) w pozostałych i z clearomizerem (czyli kartomizerem z zamienną grzałką) w jeszcze innych, wobec czego nic szokującego, że na uskutecznienie takowego zakupu wręcz należy poświęcić nieco czasu, tym więcej że oferty zeń są nadzwyczaj różne.

   Co ciekawe, nie wyłącznie baterie do e-papierosów, atomizery oraz płyn do e-papierosów oddziałuje na ogólne odbieranie jakości całego zestawu, ponieważ znaczącą rolę odgrywają również owe płyny. Dlaczego? A no dlatego, iż proponuje się je w różnorodnych aromatach (na przykład w tytoniowym czy owocowym) oraz dlatego, iż możemy je uzupełniać o dowolną dozę nikotyny, co owocuje w możność niesłychanie szybkiego i skutecznego procederu porzucania palenia. Puentując więc, w akcesorium tym wszelki element jest ważny, zaczynając właśnie od płynów, poprzez baterie do e-papierosów, a na kartomizerach kończąc.

   Szczegóły wpisu

   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 13 maja 2013 09:27
 • sobota, 20 kwietnia 2013
 • środa, 10 kwietnia 2013
  • Baterie do e-papierosów

   Baterie do e-papierosów są jednym z kluczowych elementów tych drugich, wobec czego dobrze jest je zaznajomić bliżej, tym więcej że generalna wiedza ten temat jest w naszym kraju na nadzwyczaj niesatysfakcjonującym poziomie. Co zatem należy o przed momentem przytoczonych wiedzieć?

   Formatować czy nie?

   A no w szczególności to, iż niektóre zeń formować trzeba, a niektóre nie (o czym dowiemy się z zaleceniach danego zestawu lub co usłyszymy od sprzedawcy), iż nie musimy czekać z ich naładowaniem do czasu, kiedy będzie wyczerpana cała ich energia, i że długość ich funkcjonowania zależy od częstości palenia, więc dla jednego wystarczą one na godzinę, a dla innego na dwa dni.

   To tylko początek

   Niemniej, baterie do e-papierosów to jedynie szczyt góry lodowej, tym bardziej gdy zestawimy je z pozostałymi elementami tegoż akcesorium, wobec czego trzeba też zrozumieć i to, że czas eksploatacji wkładów także zależny jest od częstotliwości palenia, że płyn można odzyskiwać z wkładów wyczerpanych do połowy, że kartridże nie powinny być zanadto luźne, że nie jest to akcesorium dla osób niepełnoletnich, że do rzucania uzależnienia sprawdza się ono wprost wyśmienicie, że baterie do e-papierosów, kartridże czy wszystkie inne elementy możemy nabyć osobno, że kupno pierwszego e-papierosa musi być poprzedzone wypróbowaniem ustnika, rozpakowaniem wkładu i nałożeniem go na atomizer, a także że jest jeszcze bezmiar podobnych wiadomości, które się z tą dziedziną wiążą, i które musimy, jako interesanci, zwyczajnie znać.

   Wiedza na temat baterii do e-papierosów

   Skąd natomiast zdobywać wiedzę odnośnie tego, czym są baterie do e-papierosów i ogólnie, co do każdych przed chwilą wymienionych? A no stąd, skąd czerpiemy wszelką pozostałą, czyli naturalnie z Internetu, gdzie znajdziemy dosłownie wszystko. Aby jednak posiadać gwarancję, że treści przekazane przez konkretne witryny www będą rzetelne i zgodne z prawdą, wskazane jest też poprzedzić ich analizę upewnieniem co do kompetencji autora, renomy pozostałych internautów na temat jego źródła informacyjnego, częstości uaktualniania samych informacji, rzetelnego konsultingu dla pojedynczych interesantów oraz na temat wszystkiego tego, co wznieca nasze zainteresowanie w sytuacji tego rodzaju rozwiązań. Nie pozostaje więc nic innego, jak się doedukować oraz inwestować i w owe baterie do e-papierosów, i w same papierosy elektroniczne.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   środa, 10 kwietnia 2013 08:44
 • niedziela, 31 marca 2013
  • Co to liquid?

   Liquidy to płyny do elektronicznych papierosów, które zawierają w sobie glikol propylenowy (od mniej więcej sześćdziesięciu do mniej więcej dziewięćdziesięciu ośmiu procent), glicerynę i nikotynę (od zera do mniej więcej trzech koma siedmiu procent). Co frapujące, pojawiają się one w różnorakich smakach, rozpoczynając od tych imitujących normalny tytoń (takich jak na przykład L&M, Sunday’s Fantasy i bezlik pozostałych), poprzez owocowe, a na smakach niestandardowych (takich jak przykładowo imitujący Red Bulla) zakańczając, zatem gwarantują znacznie więcej możliwości, aniżeli standardowe papierosy.

   Dobrze jest też wspomnieć, że liquidy we wkładach mogą starczyć średnio na blisko dwieście, czterysta, a nawet siedemset zaciągnięć (w uzależnieniu od modelu), ale to nie finisz, bowiem możemy je także napełniać, co owocuje w niższą zań cenę (względem tradycyjnych papierosów) w wymiarze długookresowym.

   Naturalnie, nie było tak od początku wytwarzania tegoż wyposażenia, gdyż jego rozkwit musiał przejść przez różnorodnego typu porażki (takie jak choćby porażka projektu Premiere), a i rezultat finalny nie został jeszcze osiągnięty, gdyż wciąż nie wiemy na sto procent, czy liquidy i ogólnie, czy szeroko pojmowane papierosy elektroniczne są kompletnie niegroźne dla stanu zdrowotnego, aczkolwiek i tak już dziś (słusznie zresztą) poczytuje się je jako alternatywę i coś, co za jakiś czas będzie bezwzględnym hitem wśród uzależnionych od tytoniu.

   Tymczasem pozostaje jednak monitorować tę tematykę, korzystając z jej możliwości i czyniąc wszystko, aby palenie było możliwie najmniej niebezpieczne dla naszego zdrowia, kapitału i relacji towarzyskich z niepalącymi.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:23
  • Dla kogo skierowane są e-papierosy?

   Każdy trudzący się z uzależnieniem od papierosów spotkał na swej drodze nowinkę o ich elektronicznych alternatywach, stąd warto zadać sobie pytanie, czy takowe byłyby czymś akuratnym dla naszych wymogów. Aby to niemniej pojąć, należy pierw wyklarować, że wkłady, liquidy oraz cała otoczka elektroniczna, która jest weń umieszczona, póki co nie potrafi całkowicie odtworzyć normalnego papierosa, wobec czego nie da się ich schwytać wygodnie między dwoma palcami czy w ustach, mają one odmienny smak i pali się je innym sposobem (co nieraz wymaga wytrwałości).

   Skoro jest więc tyle odmienności, do kogo adresuje się to akcesorium? A no do tych, którzy chcą rzucić palenie, ale rozmaitego rodzaju gumy i plastry nie spełniły ich oczekiwań, do tych którzy na swym uzależnieniu pragnęliby zaoszczędzić środki finansowe, do tych których ciekawią smakowe liquidy, do tych którzy są uzależnieni od rytuału, i do tych którzy posiadają trudności ze stanem zdrowotnym.

   Dlaczego niemniej dokładnie te grupy ludzi zostały wyżej rzeczone? A no dlatego, że wystarczy kilka dni, aby stosowanie e-papierosów zaowocowało w wygodniejsze oddychanie, zatrzymanie kaszlu, polepszenie kondycji, ulepszenie smaku, udoskonalenie węchu, zminimalizowanie przykrego zapachu czy udoskonalenie relacji z tymi, których nasze palenie wkurzało.

   Jak więc zauważamy, naprawdę dobrze jest zainwestować w e-papierosy i liquidy, dlatego nie pozostaje nic innego, jak przybliżyć sobie tę problematykę na własną rękę i odnieść ją do swoich oczekiwań.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Dla kogo skierowane są e-papierosy?”
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:21
  • Liquidy

   O czym trzeba pamiętać, gdy omawiamy działanie elektronicznych papierosów? Wymieniać możemy tu niezwykle długo, ale do fundamentalnych aspektów kwalifikujemy bez wątpienia to, że ustnik posiada wymienny wkład, do którego wchodzą liquidy (czyli specjalne płyny z glikolem propylenowym i nikotyną oraz bonusami smakowymi), że atomizer jest włączany w czasie zaciągania się, i że wdraża on nieduże kropelki (posiadające wspomniane przed chwilą liquidy) do podwyższenia jego temperatury aż do około stu pięćdziesięciu stopni (co wyzwala inhalowany przez palacza aerozol), że owy glikol generuje dym, czy że niektóre modele posiadają diodę odtwarzającą żar.

   Mało tego, e-papierosy są przyrządami użytku kilkukrotnego, zatem wymagane jest też przeczytanie ich instrukcji i dopasowanie się do wytycznych weń zamieszczonych, dotykających choćby ładowania akumulatora, notorycznego dolewania płynu, wymiany kartridża, zamiany atomizera i wielu pozostałych.

   Jednym słowem więc, nieważne, czy chodzi nam o inwestycję w pojedyncze e-papierosy, liquidy czy cokolwiek podobnego, nieprzerwanie powinniśmy posiadać adekwatne podłoże teoretyczne, co jest możliwe jeno poprzez przeznaczenie na to wszystko większej ilości czasu. Swoją drogą, ogrom przypadków nieusatysfakcjonowania interesantów, podkreślanych choćby na forach dyskusyjnych o tej tematyce, pochodzi właśnie stąd, że się oni weń nie kształcą, zaniedbują czytanie instrukcji, nie monitorują nowinek z branży i zasadniczo, nie są absolutnie zaciekawieni produktami, po które zamierzają sięgać.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:19
  • Co warto wiedzieć

   Na co spojrzeć, gdy będziemy zainteresowani inwestycją w e-papierosy i liquidy doń? Punktować można by tu bardzo długo, ponieważ każdy zestaw cechuje się odrębnymi dla siebie właściwościami, ale pomijając to, i tak istnieje kilka spraw fundamentalnych z perspektywy klienta.

   I tak oto w pierwszym rzędzie, potencjalny użytkownik tego oprzyrządowania powinien zwrócić uwagę na jego budowę, możność kalibracji napięcia w baterii, wymienność grzałek, wydajność systemu e-palenia, dołączone do zestawu liquidy i rozmaitość ich smaku, stężenie dymu, czas palenia bez ładowania, metodę wyłączania baterii i sposób jej blokowania oraz odbezpieczania, stopień możności w sferze użytkowania wkładu, rozmiary, liczbę zaciągnięć na jednej baterii, czas objęty gwarancją, stylistykę pudełka oraz ogólnie, musi zwrócić uwagę na szeroko pojmowany komfort zeń się wiążący.

   To niemniej nie koniec, bowiem i papierosy, i liquidy, i cała reszta powinna być też kupowana w sklepach sprawdzonych i bezpiecznych, tym bardziej że propozycje z wyżej wymienionymi są wybitnie powszechne, stąd istnieje groźba, że spotkamy się z oszustami, którzy chcieliby na naszej niekompetencji i łatwowierności się wzbogacić.

   Aby takich sytuacji zaś się ustrzec, wprost nieodłącznym jest staranne zapoznanie się z tą problematyką, najbardziej interesującymi sklepami i najlepszymi propozycjami, a to zależy już zwłaszcza od nas i od czasu, jaki na całą tę inwestycję mamy zamiar przeznaczyć we własnym zakresie.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:18
  • Trochę o liquidach

   Fundamentalnym komponentem e-papierosów są wkłady i liquidy doń, w związku z czym wskazane jest dowiedzieć się o nich czegoś więcej, tym szczególniej że zastępowanie standardowych papierosów wyżej nadmienionymi jest zjawiskiem nader popularnym.

   Do najważniejszej wiedzy odnośnie tychże należy zaś to, że wkłady da się napełniać płynem z innego e-papierosa, że liquidy nie mają groźnego wpływu na działanie atomizera, że czas wydajności wkładu zależy od jego wielkości i częstotliwości palenia, że liquidy mają nader rozmaite smaki, że możemy zakupić takowe bez jakiejkolwiek zawartości nikotyny, że wkłady należy uzupełniać po spostrzeżeniu przekształceń w dymie i smaku, że można robić zeń pożytek nawet wtenczas, gdy są zużyte do połowy, że nie ma potrzeby przemywania gąbeczek wkładu, i że kartridże nie powinny być nadto luźne.

   Jak więc dostrzegamy, elektroniczne papierosy są tematem niesłychanie obszernym, dlatego każda inwestycja weń powinna być poprzedzona należytym rozeznaniem co do tej problematyki, bo koszt startowy całego zestawu nie jest wcale mały.

   Swoją drogą, do poprawienia wiedzy warto też sprawdzić Internet, który jest bardzo dużym składowiskiem danych, odpowiadającym zarówno na wyżej wymienione pytania, jak i na takie jak te związane z napełnianiem kartridżów, rozkręcaniem e-papierosów i z bezmiarem pozostałych. Zresztą, wystarczy wyłącznie wpisać w wyszukiwarce internetowej słowo kluczowe jak na przykład liquidy, aby przekonać się odnośnie popularności tychże.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:16
  • Najważniejsze cechy e-papierosa

   Elektroniczne papierosy wyzwalają bezmiar kontrowersji, wobec czego wskazane jest się przyjrzeć szczegółowo zdaniom zań przemawiającym i argumentom od nich odwodzącym.

   I tak oto do tych pierwszych należy niewątpliwie bezzapachowość dymu oraz nieosadzanie się go na ubraniach, brak umieszczonych weń substancji smolistych (które tworzą największe niebezpieczeństwo dla stanu zdrowotnego w przypadku tradycyjnych papierosów), fakt zapewniania przez elektroniczne papierosy analogicznych doświadczeń do tych zwyczajnych (takich jak na przykład zaciąganie się, wydmuchiwanie dymu czy oglądanie żaru), ogromny zakres propozycji nikotynowych (do których zaliczają się również różnego typu wersje smakowe), umożliwienie zaniechania palenia przez zmniejszenie dawek nikotyny, zatrzymanie rytuału palenia w postaci wszelkich ruchów zeń się wiążących czy taniość.

   Jeśli mówimy z kolei o argumentach przeciw, elektroniczne papierosy nie zostały zmonitorowane na tyle, aby ustalić weń bezpieczne ilości nikotyny, glikol propylenowy może mieć wpływ na funkcjonowanie organizmu, a ponadto niektórzy twierdzą, że można je też przedawkować.

   Oczywiście, wraz z upływem czasu będziemy obserwatorami natłoku narastającej ilości informacji co do tego, ponieważ elektroniczne papierosy są wyposażeniem nowym, a zatem jeszcze wielu kwestii o nich nie wiemy. Niemniej, już teraz wiadomo, że dobrze jest zeń korzystać, tym więcej że w kontrze doń stoją te zwyczajne, a nawet pomimo częściowej wiedzy można spostrzec, iż to te pierwsze są stanowczo lepsze i z perspektywy stanu fizycznego, i z punktu widzenia kondycji psychicznej, i z perspektywy akceptacji społecznej, i z punktu widzenia oszczędności pieniężnych.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:14
  • Czy e-papierosy są wszędzie legalne?

   Elektroniczne papierosy mają dość młodą historię, i to nie jedynie w skali naszego kraju, ale także w skali całego świata, stąd nic niespotykanego, że mnóstwo krajów nie zajęło się nimi w materii prawnej, a potwierdzeniem przytoczonych słów jest przykładowa Belgia, gdzie takowe nie podlegają kompletnie jakimkolwiek obostrzeniom prawnym.

   Nie jest natomiast tak, iż zawsze tak jest, a wprost na odwrót, ponieważ różnorodne państwa różnorodnie tę używkę oceniają i naprawdę wskazane jest o tym się przekonać, tym więcej że jej popularność bardzo narasta i nic nie zapowiada, aby miało być inaczej.

   I tak ot, elektroniczne papierosy choćby w Australii są pod każdym względem zabronione, w Austrii traktuje się je za urządzenia medyczne, w Danii jako takie są dozwolone, ale wkłady nikotynowe już nie, w Finlandii dopuszczalny jest jeno ich zakup w państwach zagranicznych i użytkowanie na własną rękę, w Holandii zabrania się ich promowania, a w USA podlegają zaakceptowaniu prawnemu, ale w następstwie badań (realizowanych przez tamtejszych specjalistów) dochodzi do wybiórczego zabraniania importu niektórych modeli.

   Jak rzecz ma się zaś w naszym kraju? A no tak, że elektroniczne papierosy nie podlegają paru przepisom prawnym, ale zabrania się ich stosowania w niektórych miejscach, takich jak między innymi środki transportu publicznego.

   Pomijając jednak to, jak sytuacja ustawowa tychże się prezentuje, następuje nader duża szansa, że wiele w tym zakresie się jeszcze zmieni, gdyż do polityków na całej ziemi dociera w końcu, iż elektroniczne papierosy stanowią realną alternatywę dla ich zwyczajnych odpowiedników.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   lubietopale
   Czas publikacji:
   niedziela, 31 marca 2013 17:12